Romantik bir Oda Yaratmanın Püf Noktaları

 

Romantik bir yatak başı yaratmak bu kadar kolay; kalp bir süs , yeşilliklerden bir taç ,sevgiliyle çekilmiş siyah – beyaz fotoğraflar,aşkınızı anlatan kağıttan süsler. Gayet sade bir o kadar anlamlı ….

 

Romantizm diyince akla ilk gelen dekoratif unsur ; Mum. Herhalde herkes bir kere olsun Romantik bir akşam yemeği için olsun,özel bir günü kutlamak için olsun, mumların desteğine başvurmuştur.Işıkları kapatın, mumları yakın, bir de güzel müzik koyun ; hepsi bu kadar.

Tanışma tarihinizi veya isminizin baş haflerini işleteceğiniz bir yastık ,her yeni güne sizi düşünerek başlamasına sebep olacak kadar romantik bir hediye. İstediğiniz işlemeyi (nakış ) BaghdadPerde mağzamız da yaptırabilirsiniz

Aydınlatma en önemli elemanlardan biri bu konuda. Yaratacağınız loş ortam ,bir anda tüm abiyansı değiştirebilir.Florasan bir aydınlatma ile herşey son bulabilir veya fotoğraftaki gibi kumaş şeritlerle giydirilmiş bir avize herşeyin başlangıcı olabilir 🙂

 

El yapımı herşeye çok değer veriyorum;  hediye verirken de satın almak yerine birisi kendi uğraşısıyla bir şey yapmışsa bana daha değerli geliyor.

Bu da çok güzel bir örnek herhangi bir cam şişenin etrafına kendir ipi ,içine kamışların ucuna yapıştırılmış kağıttan kalpler koyarak odanızda romantik bir hava yaratabilirsiniz.

 

Herhalde hepimizin yatağının üstünde bir kırlent veya süs yastığı vardır. Peki o yastık kalp şeklinde olsa ,içinde de sevgiliye yazılmış bir şiir olsa ; nasıl olur ? Bence çok romantik olur. Bu fikre sıcak bakanlar BaghdadPerde den bu konuda destek alabilir.

Yatak Odalarımızn baş aktörü yataklar , yatak başı ve yastıklarla çok daha güzel görünüyor. Yatak başınızı seçerken , seçtiğiniz kumaş ve renk çok önemli bence. Ben genelde kadife ve süed kumaş kullanmayı tercih ediyorum. Tabii ki iz yapmayan kadife.Kolay temizlenebilen bir kumaş olması da çok önemli .Önüne dizeceğiniz farklı boyutta ve desendeki yastıklar ile çok romantik bir yatağa sahip olabilirsiniz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir