EVLERİMİZDE FENG SHUI

Günümüzde herkesin ağzında bir enerji lafı , elinde bir kişisel gelişim kitabı, evrene olumlu sinyal göndermeler derken bir de Feng Shui çıktı . Nedir bu Feng Shui ? Ne işe yarar ?

Feng Shui sözlük anlamı olarak ‘Rüzgar ve Su ‘ doğayı etkileyen iki büyük güç.

Feng Shui evinizde ki enerji akışını düzenler.enerjinin yavaş ya da hızlı akmasını değil rahat akmasını amaçlar.Peki evimizi Feng Shui’ye göre düzenlemek için neler yapmalı ,neler yapmamalıyız ? 

Evin girişinden başlayacak olursak.Giriş kapısının karşısında kapı olmamalı var ise kapılar kapalı tutulmalı veya rüzgar çanı asılmalı. Giriş kapısının karşısında merdiven varsa önüne bitki konularak kamufle edilmeli.

Giriş kapısının karşısında ayna olmamalı,içeriye giren enerji aynadan yansıyarak tekrar dışarı çıkacaktır.

Ayna yemek masasının yanında ki duvara asılarak bereketin artması sağlanır.

 

EVLERİMİZİN KALBİ YATAK ODALARIMIZ 

Yatak odaları sıcak ve sakin renklere boyanmalı.Hafif bir ışıklandırma ve mutlaka yatak başı kullanılmalı.

Yatak çarşafları ve örtüler düz seçilmeli,özellikle geometrik desenlerden kaçınmalı; çünkü bu şekiller etrafa negatif enerji yayar.

Televizyon , müzik seti ,bilgisayar,cep telefonu  gibi elektromanyetik enerji yayan aletler kesinlikle oda da bulundurulmamalı.

 

Yatak Odanızın bir duvarına kaplatacağınız bambu görseli duvar kağıdı odanıza doğanın saflığını taşıyarak, huzurlu bir uykuya dalmanızı sağlayacaktır. Bu tip poster duvar kağıtlarını BaghdadPerde Feneryolu mağazamızdan edinebilirsiniz.

MUTFAKTA FENGSHUI 

Mutfak ta  Ateş ve  Su elementleri karşı karşıya gelmemeli ; yani fırın ,ocak ve lavabo ,bulaşık makinası , karşılıklı değil yanyana olmalı.

Mutfak kapısı  tuvalet kapısı karşısında olmamalı. Mutfak evin arka cephesinde olmalı.

Mutfak bereketi temsil eder.Mutfağınızın duvarlarına asacağınız   biber ,sarımsak demetleri sizi negatif enerjiden koruyarak bereket enerjisini yoğunlaştıracaktır.

PS: Mutfağınızdan sirkeyi ( hem kendinize hem de evinize kullanarak negatif enerjiden kurtulabilirsiniz ) ve adaçayını eksik etmeyin. Bir tutam adaçayı yakarak evinizde enerji temizliği yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir