CELEBRITIES PENTHOUSES/ ÜNLÜLERİN EVLERİ

                      Doğaya düşkünlüğü ile tanınan Leonardo Di Caprio’nun  NewYork’ta  ki                            bu Penthouse’u tercih etmesinin en önemli sebebi yapının doğa dostu ve                            geriye dönüşümlü malzemeler tercih edilerek yapılmış olması.

Yeni akım Wellness Real Estate kavramına güzel bir örnek olan proje Mayo Clinic desteği ile                oluşturulmuş.Nasıl derseniz Leo duşa girdiğinde C vitaminli su ile duş alıyor.

              Evin tamamında oksijen destekli aromaterapik hava akımı mevcut.

Zemin kaplaması ise oldukça sıradışı , vücut iskeletini destekleyici ,ısıtmalı ve refloksolojik özel           bir zemin kaplamasından bahsediyoruz. Alt katta yer alan Donna Karan Urban Zen Spa ise ev               sahiplerine muhteşem  bir  Wellness deneyimi sunuyor.

İşte bu da Leo’nun Herbarium Kitchen’ı ( Bitkisel Mutfağı) . Mutfakta bitki yetiştirmek, en                    uygun koşullarda  saklamak üzerine kurulu bir konsept. Tabii mutfakta kaç kere yemek pişer ,o          şüpheli . Leo’nun sağlık konusunda ki takıntısını göz önüne alırsak , çiğ (raw) besleniyor da                  olabilir.

Tabii bu arada Leo gibi bir dünya starının düzensiz uyku saatlerine karşın perde ve                                   aydınlatma sistemi çok büyük önem taşıyor.

           Leo’nun vücut ritmine uygun düzenlenmiş aydınlatma sistemi , zifiri karanlık sağlayan                           otomasyon özellikli perdeler . Herşey sağlık ve konfor üzerine kurulu bu Penthouse Leo’ ya                   15,5 milyonUsd’ a mal olmuş . Film başına  70 milyon Usd alan bir star için çok da büyük bir                   bedel olmasa gerek.

Eser Göksu

“CELEBRITIES PENTHOUSES/ ÜNLÜLERİN EVLERİ” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir